Wszywki alkoholowe to jedna z metod walki z alkoholizmem. Wszyte pod skórę osoby uzależnionej wchodzą w interakcję z alkoholem. Objawiać się ona może symptomami przypominającymi zatrucie. Celem ich działania ma być zniechęcenie osoby do spożywania alkoholu. Jak dokładnie działają? Odpowiedź można znaleźć poniżej.
Czym jest wszywka alkoholowa?
Medycyna oferuje wiele metod walki z alkoholizmem. Jedną z nich jest zastosowanie wszywek alkoholowych. Są to niewielkiego rozmiaru implanty wszywane przez lekarza pod skórę osoby uzależnionej. Wszywka zawiera w sobie lek, którego zadaniem jest zahamować proces rozkładania się alkoholu w organizmie. Skutkiem takiego działania jest ostra reakcja na potencjalne spożycie trunku. Przypomina ona nieco zatrucie.
Około 10 minut po spożyciu alkoholu posiadacz implantu zaczyna odczuwać szereg nieprzyjemnych symptomów. Są to przede wszystkim bóle głowy, nudności, wymioty, a także uczucie duszności. Dodatkowo występować może poczucie lęku, przyspieszony puls i kołatanie serca. Długość utrzymywania się objawów uzależniona jest od ilości przyjętego alkoholu. Najczęściej jest to od 4 do 10 godzin. Osoby zainteresowane nabyciem wszywki alkoholowej zachęcamy do wyszukania frazy wszywki alkoholowe w Warszawie.
Kiedy warto stosować wszywki alkoholowe?
Wszywki przeznaczone są głównie dla osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu. Celem ich stosowania jest wywołanie w osobie uzależnionej awersji do trunku. Silna reakcja przypominająca zatrucie pojawiająca się po każdym spożyciu powinna doprowadzić do niechęci do wszelkiego rodzaju alkoholi. Warto jednak pamiętać, że wszywki są tylko jedną z metod wspierających leczenie alkoholizmu.
Przed zdecydowaniem się na implant należy skonsultować się z lekarzem. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań, a jednym z nich są choroby układu krążeniowo-sercowego. Ostateczną decyzję o możliwości zastosowania wszywki podejmuje lekarz prowadzący. Decydując się na wszywkę warto skorzystać z usług strony VIT-House.pl