Czy warto inwestować w apartamenty bezczynszowe?

12 sty, 2023 0 comments
mieszkanie bezczynszowe
redakcja serwisu redakcja serwisu

Wiele osób zna wyłącznie możliwość korzystania z mieszkań czynszowych, czyli takich, które są częścią wspólnoty mieszkaniowej, a co za tym idzie — ich utrzymaniem zajmuje się pewna grupa osób, a sam koszt comiesięcznie ponoszą mieszkańcy. Obecnie powstaje coraz więcej nieruchomości, które nie zrzeszają się w taki sposób, a ich utrzymaniem zajmują się sami mieszkańcy. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Co wiąże się z zakupem mieszkania bezczynszowego?

Decydując się na apartamenty bezczynszowe w Markach, mieszkańcy sami ponoszą wszelkie związane z ich utrzymaniem opłaty. Mowa tutaj o kosztach ogrzewania, elektryczności, zużycia wody, wywozu śmieci i odprowadzania ścieków. Jeśli należysz do osób, które wolą płacić za rzeczywiste zużycie mediów i mieć wszystko pod kontrolą, taka opcja z pewnością jest dla ciebie idealna. Trzeba jeszcze uwzględnić konieczność utrzymania terenu wokół posesji, który należy do mieszkańców. Mowa tutaj o trawniku, ewentualnych klombach kwiatowych, oświetleniu, parkingu, drodze dojazdowej. Jeśli istnieje taka konieczność, mieszkańcy muszą ponieść z własnej kieszeni naprawy wszelkiego typu na terenie apartamentów, także tych związanych z przyłączem poszczególnych instalacji. Również mieszkańcy sami zajmują się organizacją takich prac.

Mieszkanie na własność

Osoby decydujące się na mieszkania deweloperskie w Markach nie muszą martwić się o wyżej wspomniane koszty. Własny apartament wiąże się z koniecznością opłacania podstawowych opłat. Nawet jeśli koszty wynajmu wzrastają, ciebie nie będzie to dotyczyć. To zatem inwestycja na całe życie. Można również samemu podjąć decyzję o zakupie mieszkania i trudnić się jego wynajmem, co również przekłada się na dodatkowy zysk i źródło dochodu.

Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych lokat własnego kapitału. Warto się nad tym zastanowić, szukając sposobu na pomnożenie własnego majątku w niedalekiej przyszłości i długoterminowo.

Leave a Reply

Required fields are marked *