Dopłata do samochodów elektrycznych – na jaką formę pomocy finansowej można liczyć?

07 paź, 2022 0 comments
elektryczny auto
redakcja serwisu redakcja serwisu

Auta elektryczne zyskują na popularności. Wielu kierowcom, co raz bardziej zależy na tym, aby dbać o środowisko, nie emitując do atmosfery zatrutych spalin. Dodatkowym wabikiem, jest program „Mój elektryk”, który zachęcając kierowców do wyboru aut elektrycznych, oferuje różne dopłaty. Na jakie dofinansowanie można liczyć?

Dopłata do samochodów elektrycznych – dla kogo?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił start programu dofinansowującego zakup samochodów i pojazdów elektrycznych. Kupując auto elektryczne, warto zapytać w salonie jaka dopłata do samochodów elektrycznych w Krakowie będzie możliwa. Pewne jest, że z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne, które zakupionego auta nie będą wykorzystywały w działalności gospodarczej. Aby otrzymać dofinansowanie, należy kupić elektryka w cenie do 225 tys. zł brutto. Samochody droższe nie będą objęte dopłatami, w ramach programu. Dofinansowanie do zakupu auta elektrycznego wyniesie 18750 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na kwotę rzędu 27000 zł. W obu przypadkach kwoty dofinansowania są niezależne od ceny kupowanego samochodu (o ile mieści się on w limicie).

Dlaczego warto zakupić samochód elektryczny?

Decydując się na zakup nowego auta, warto rozważyć zakup samochodu elektrycznego. To wiele korzyści, zarówno dla środowiska, jak i dla samego użytkownika. Samochody elektryczne ograniczają emisję spalin do środowiska, dzięki rezygnacji z paliw nieodnawialnych. Poprawia się również komfort jazdy. Samochody elektryczne są znacznie cichsze od tradycyjnych. Podróż takim autem jest komfortowa i oszczędna. Naładowanie samochodu jest zwykle tańsze od zatankowania do pełna. 100 kilometrów można przejechać za około 30 złotych, jeśli skorzystamy z publicznego punktu ładowania. Jeśli ładujemy samochód w domu, koszt naładowania wyniesie 10 złotycy. Zastanawiasz się, co w przypadku awarii? Wówczas Serwis samochodów elektrycznych w Krakowie, pomoże zadbać o samochód i usunięcie awarii.

Leave a Reply

Required fields are marked *