Kolory ziemi – najmodniejsze połączenia w 2022 roku

13 lip, 2022 0 comments
wystroj wnetr\
redakcja serwisu redakcja serwisu

Stawianie na kolory ziemi we wnętrzu to aranżacyjny strzał w dziesiątkę, zwłaszcza w 2022. Ten rok bez wątpienia do nich należy – rozkochały w sobie zarówno miłośników dobrego designu, jak i światowej sławy projektantów. Beż, biel, szarość, a może butelkowa zieleń? Jest w czym wybierać! Sprawdź, jak wykorzystać kolorystyczny potencjał natury w swoim mieszkaniu.

Kolory ziemi we wnętrzu – postaw na brąz

Chociaż z pozoru mogłoby się wydawać, że brąz wniesie do wnętrza dużo ciężkiego tonu, atmosferę niesprzyjającą przytulności, to nic bardziej mylnego. Wprowadzony w odpowiednich proporcjach sprawi, że będzie ono jak najbardziej klimatyczne. Warto przy tym podkreślić, że brąz jest barwą uniwersalną i plastyczną – komponuje się z większością kolorów. Na początku warto wymienić przede wszystkim pokrewne, ciepłe tonacje – beż, żółć czy też pomarańcz.

Odcienie zieleni – modne kolory ziemi 2022

Zieleń sprzyja tworzeniu atmosfery relaksu. Sprzyja wyciszeniu i odpoczynkowi, a zwłaszcza jej ciemniejsze tonacje. We wnętrzarskich trendach 2022 bardzo mocną pozycję zajmuje butelkowa zieleń, która wnosi do wnętrza atmosferę elegancji oraz szyku.

Kolory ziemi – postaw na odcienie szarości

Szarości w każdym wydaniu stanowią jedne z najbardziej uniwersalnych barw. Nic dziwnego więc, że stały się tak bardzo popularne zarówno wśród amatorów klasycznych dekorów, jak również tych charakternych. Szarości wpisują się w każdą stylistykę – bardzo dobrze współgrają niemalże z każdą paletą barw.

Kolory ziemi – nieśmiertelna klasyka gatunku: biel

Stawiając na biel możemy być pewni, że stworzymy przestrzeń ponadczasową. Barwa ta nigdy nie wyjdzie z mody. Jest plastyczna i uniwersalna. Tworzy zgrane duety zarówno z ciemnymi tonacjami, jak i tymi, w których stawia się na delikatność. Współgra ze stylistyką klasyczną, ale równie dobrze odnajduje się w nowoczesnej. Sprzyja tworzeniu przestrzeni w której chce się być.

Można śmiało nazwać biele nieśmiertelną klasyką gatunku, która wprowadza do przestrzeni ogromną dawkę uniwersalności w pakiecie z elegancją oraz przytulnością. Z jej pomocą można optycznie powiększyć wnętrze, co bardzo chętnie jest wykorzystywane zwłaszcza w mieszkaniach w bloku, w których nie brakuje pokojów zwanych ,,tramwajami”. Są one wąskie i długie, stąd często nawet mimo dość dużego metrażu, mogą się wydawać małe.

Leave a Reply

Required fields are marked *