Projekt wnętrza krok po kroku – jak wybrać architekta?

27 paź, 2019 0 comments
archikekt wnetrz
redakcja redakcja

Czy potrzebny jest mi architekt wnętrz – takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które urządzają dom lub mieszkanie. O ile spora część z nich jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z organizacją przestrzeni, o tyle równie duża potrzebuje w tej kwestii porady specjalisty. Jakie są korzyści ze skorzystania z projektanta wnętrz? Podpowiadamy.

Projekt, a odpowiednie przygotowanie do prac wykończeniowych

O ile wybór fachowca, który zajmie się organizacją przestrzeni jest ogromnie ważny, o tyle niemniej istotne jest przygotowanie się do realizacji przygotowanego przez niego projektu. W tym calu równocześnie powinniśmy zatroszczyć się o wybór dobrych jakościowo materiałów budowlanych, jak również niezbędnego do wykonywania prac wykończeniowo-aranżacyjnych sprzętu.

Wśród wielu stałym punktem programu są rusztowania. Na rynku dostępnych jest dużo modeli, a także możliwości, z pomocą których możemy stać się ich posiadaczami. Rusztowania można kupić nowe, ale jeśli znajdziemy dobrego producenta, z powodzeniem możemy postawić na rusztowania używane (np.: https://szalbud.pl/rusztowania-ramowe/). Innym sposobem, niemniej dobrym jest także wypożyczenie.

Kolejny krok, to zakup dobrej klasy pędzli, wałków, farb oraz wszelkiego rodzaju materiałów, które wykorzysta się do prac wykończeniowych. Potem pozostaje zakup mebli, dodatków etc. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie prac jest nasza nieruchomość, którą urządzamy. Czy jest to dopiero proces budowy, wykończenie stanu surowego, czy po prostu remont gotowego wnętrza.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/rodzaje-rusztowan-i-ich-zastosowania/

Architekt wnętrz – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór odpowiedniej pracowni architektonicznej bywa naprawdę trudny. Na rynku jest ich mnóstwo, ale nigdy nie wiadomo, czy trafimy na taką, która sprosta naszym oczekiwaniom i okaże się być po prostu profesjonalna. Jak można to zweryfikować?

Po pierwsze warto jest kierować się rekomendacjami. Nic nie jest tak dobrą reklamą, jak pochwalne opinie od klientów, którzy mieli już okazję współpracować z danym architektem. Jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy kilka firm i dokonać ostatecznej selekcji już bezpośrednio na spotkaniu. Podczas takiego powinniśmy dowiedzieć się wszystkiego na temat działalności danej firmy, jej realizacji. Nie bez znaczenia pozostaje także czas oczekiwania na dany projekt, jak również kwestie związane z finansami. Sprawdźmy, czy nadajemy na podobnych falach, czy dany architekt jest w stanie wyczuć nasze potrzeby, zaproponować projekt, który spełni nasze oczekiwania. Nie bez znaczenia pozostaje jednak fakt, czy dany projektant będzie potrafił zaproponować coś od siebie. Jako osoby, które na co dzień nie są związane z branżą możemy nie zdawać sobie sprawy z różnego rodzaju rozwiązań, jakie sprawią, że będziemy czuli się we wnętrzu komfortowo.

Partnerem artykułu jest szalbud.pl

Leave a Reply

Required fields are marked *