Samochody wyposażone w turbosprężarkę są bardzo popularne z racji na to, że często oferują większą moc oraz dynamikę jazdy. Fabryczna moc oraz dynamika zaczyna jednak po pewnym czasie powoli zanikać. Na szczęście istnieje proces w postaci regeneracji turbosprężarek, który pozwala na ich skuteczne odnowienie.
Dlaczego warto zdecydować się na regenerację turbosprężarek?
Gdy okaże się, że turbina nie działa tak jak powinna mamy dwie możliwości. Pierwsza to znalezienie warsztatu, którego główna dziedzina to regeneracja turbosprężarek we Wrocławiu, a druga to zakupienie nowej turbiny. Tutaj w grę wchodzi jednak pierwsza korzyść wyboru regeneracji. Ta jest znacznie tańsza od nowej turbosprężarki, która potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych.
Kolejna niewątpliwa korzyść to to, że serwis turbosprężarek pozwala na przywrócenie mocy fabrycznej turbosprężarki. Większość warsztatów żywotność zregenerowanej turbiny ocenia nawet i na 150 do 200 tysięcy kilometrów, co oznacza, że jest ona nie tylko równie efektywna pod względem mocy, ale też wytrzymałości co nowa turbosprężarka.
Na czym polega regeneracja turbosprężarki?
Proces taki jak regeneracja turbosprężarki pozwala na przywrócenie tej części jednostki napędowej do niemalże fabrycznego stanu. Oczywiście nie oznacza to, że turbosprężarka budowana jest na nowo, gdyż równie dobrze można by wtedy było kupić całą turbinę. Jest ona po prostu rekonstruowana wykorzystując zarówno stare elementy w dobrym stanie, jak i całkowicie nowe komponenty.
Regeneracja turbosprężarki to jednak nie tylko wymiana elementów, które pogarszają pracę turbiny. Polega ona bowiem na przywróceniu jej odpowiednich parametrów poprzez właściwe wyważenie rdzenia turbosprężarki, a także wyregulowanie ciśnienia sprężania do odpowiedniego poziomu. Cały proces składa się również z kontroli ciśnienia całego układu, dzięki czemu mamy pewność, że zamontowana w aucie turbosprężarka po regeneracji będzie działać prawidłowo zarówno pod względem oferowanej mocy, jak i trwałości.