Wakacyjny wypoczynek nad Soliną – dlaczego warto tam pojechać?

29 lis, 2022 0 comments
pexels mart production 7330707
redakcja serwisu redakcja serwisu

Ciekawe spędzenie wakacji w Polsce może oznaczać naprawdę wiele rzeczy. W naszym kraju dostępne są bowiem różne regiony, które posiadają własne atrakcje. Świetnym przykładem są Bieszczady, gdzie można udać się na wakacyjny wypoczynek nad Soliną. Dlaczego warto tam pojechać i czego oczekiwać po tym miejscu?

Gdzie można pojechać na wakacyjny wypoczynek nad Soliną?

Solina to spory zalew, który położony jest w Bieszczadach. Wokół niego znajduje się wiele miejscowości wypoczynkowych. Z tego powodu na wakacyjny wypoczynek nad Soliną można udać się w naprawdę przeróżne miejsca i za każdym razem odkrywać to miejsce na nowo, co jest ogromną zaletą tej części Bieszczad.

Jednym z miejsc nad Soliną, w którym możliwy jest wynajem domków letniskowych jest Zawóz, czyli mała wieś położona w południowej części tego właśnie zalewu. Tam znajdują się naprawdę ciekawe domki letniskowe, a sama okolica pełna jest aktywnosci, którymi można zapełnić swój czas wolny w trakcie pobytu w Bieszczadach.

Dlaczego warto udać się na wakacyjny wypoczynek nad Soliną?

Przede wszystkim zalew Solina to niezwykłe miejsce, w którym można połączyć wypoczynek w górach z wypoczynkiem nad wodą. Sam zalew ma bowiem całe mnóstwo plaż, a także znajdują tam się nawet miejsca, w których można wypożyczyć łódkę i spędzić sporo czasu nad wodą. Nad Soliną możliwy jest nawet kitesurfin a wiele osób chętnie spędza tam swój wolny czas pływając kajakiem po powierzchni zalewu i ciesząc sie tym, jak piękne widoki można tam zobaczyć.

Ponadto w rejonie, gdzie znajduje się jezioro solińskie można zobaczyć naprawdę mnóstwo ciekawych atrakcji. Około 40 kilometrów dalej znajduje sie bowiem Bieszczadzki Park Narodowy, gdzie można podziwiać najpiękniejsze rejony w tych właśnie górach. Z Zawozu mamy także jedynie kilkanaście kilometrów do zapory w Solinie, wodospoadru „Czartów Młyn”. Zwiedzać można też okoliczne cerkwie lub przejechać się kolejką bieszkadzczko-wąskotorową, która znajduje się 26 kilometrów od Zawozu.

Leave a Reply

Required fields are marked *