5 najlepszych modeli oczyszczaczy powietrza do sypialni

21 mar, 2022 0 comments
czyste powietrze
redakcja serwisu redakcja serwisu

Sypialnia miejsce wypoczynku, spokoju, relaksu, w którym spędzamy sporą ilość czasu. Niestety są pewne czynniki, które zdecydowanie zaburzają spokojny sen i relaks. Z pewnością mówiąc o tych czynnikach, pierwsze co przychodzi nam do głowy to może niewygodny materac, może źle dobrana poduszka, a może hałas, rzadko zdarza się nam pomyśleć o tym, że jakość powietrza, które wdychamy, przebywając w sypialni w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie i jakość snu.

Aby skutecznie poprawić jakość powietrza warto rozważyć kupno najlepszego oczyszczacza powietrza. Jak go wybrać? Poniższy ranking powinien nieco pomóc w wyborze najlepszego modelu do sypialni. Odetchnij pełną piersią i porządnie się wyśpij.

Oczyszczacz powietrza najlepszy do sypialni- TOP 5

  • Sharp KC-A60EUW oczyszczacz z funkcją nawilżania- to nr jeden w naszym rankingu, a wpływ ma na to kilka ważnych czynników. Przede wszystkim Sharp KC-A60EUW oczyszczacz to urządzenie, które idealnie łączy w sobie bardzo dobre parametry oraz całkiem atrakcyjną cenę (w sklepie goodair można go kupić już za 2299 zł). Oczyszczacz powietrza do sypialni powinien być skuteczny, a żeby tak się stało, musi stosować dwuetapową filtrację. Ten warunek jak najbardziej spełnia model Sharp KC-A60EUW oczyszczacz, w jego wnętrzu znajdziemy filtr wstępny, HEPA, węglowy, jonizator oraz filtr nawilżacza. Nadaje się do powierzchni nie przekraczającej 48 m2, czyli nieco większej. Dodatkowo oczyszczacz powietrza, który ma pracować w sypialni, powinien być dość cichy, w Sharp KC-A60EUW nie przekroczy 19dB. Ten model jest całkowicie bezpieczny, potwierdza to certyfikat PZH a także świetnie sprawdzi się dla alergików, co z kolei gwarantuje certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval.

  • Sharp KC-G50EUW- na drugim miejscu oczyszczaczy powietrza które doskonale nadają się do sypialni, plasuje się kolejny oczyszczacz powietrza japońskiego producenta. Sprawdzi się w nieco mniejszych pomieszczeniach niż Sharp KC-A60EUW oczyszczacz, ponieważ jego wydajność wynosi 38m2. Także posiada funkcję jonizacji oraz nawilżania, dzięki temu powietrze jest nie tylko czyste ale również świeższe i nawilżone. Charakteryzuje się dużą wydajnością filtrów, a także wysoką energooszczędnością. Bardzo dobry wybór również do pokoju dziecięcego.

  • Vestfrost VP-A1Z40WH- model idealnie łączący bardzo dobre parametry z niską ceną. Doskonale nadaje się do nawet bardzo dużych powierzchni, wszystko dzięki jego powierzchni oczyszczania wynoszącej 80m2. We wnętrzu tego oczyszczacza znajdziemy filtr wstępny, HEPA, węglowy a także jonizator oraz lampę UV-C LED. Pracuje cicho, a jego obsługa nie powinna stanowić problemu. Od poprzedników wypada gorzej w kwestii czujników i ilości trybów pracy, ale za to posiada aplikację mobilną, to oczyszczacz powietrza, który sprawdzi się zarówno w sypialni, jak również w przestrzeni biurowej.

  • Vestfrost VP-A1M30WH- kolejny model duńskiego producenta, który swoje miejsce w rankingu znalazł, nie tylko ze względu na bardzo dobre parametry i wysoką skuteczność, ale także ze względu na atrakcyjną cenę. To najmniejszy z trzech dostępnych modeli od Vestfrost, jednak jego powierzchnia jest wciąż bardzo dobra, wynosi tyle ile w modelu Sharp KC-A60EUW oczyszczacz, czyli 48 m2. Zdecydowanie polecany osobą, które chcą skutecznie filtrować powietrze, nie nadwyrężając przy tym domowego budżetu.

  • Ideal AP 40 PRO- oczyszczacz powietrza, który ze względu na cichą pracę, niewielki rozmiar, a także wygodną aplikację, nadaje się do sypialni. Na tle konkurencji wyróżnia go okrągły filtr oraz możliwość regulacji jasności. Ten oczyszczacz powietrza jednak nie posiada funkcji jonizacji i nawilżacza.

Gdzie kupić najlepszy oczyszczacz powietrza do sypialni?

Nie da się ukryć, że oczyszczacze powietrza, szczególnie te lepszej jakości nie należą do najtańszych urządzeń, dlatego decydując się na zakup sprzętu do sterylizacji powietrza, warto postawić na sprawdzony sklep, w którym profesjonaliści pomogą w wyborze urządzenia na długie lata.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Leave a Reply

Required fields are marked *