Części do ciężarówek Man – o czym pamiętać przy ich zakupie?

16 sty, 2023 0 comments
serwis ciezarowek
redakcja serwisu redakcja serwisu

Przy zakupie części do pojazdów ciężarowych należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy chce się kupować części oryginalne, czy zamienne. Części oryginalne będą o wiele lepsze i wytrzymalsze, ale z pewnością będą kosztowały więcej niż zamienne, jakie więc wybrać, aby zadbać o swój pojazd w jak najlepszym stopniu?

O czym pamiętać przy zakupie części do ciężarówki?

Jeśli chce się zadbać o swój pojazd w jak największym stopniu, to jedyną możliwością będzie kupno oryginalnych części MAN oraz skorzystanie z usług autoryzowanego serwisu MAN. Warto pamiętać o tym, że oryginalne części to gwarancja najwyższej jakości, jest to spowodowane tym, że są one produkowane zgodnie z zaleceniami firmy, która stworzyła dany pojazd, dodatkowo oryginalne części przechodzą szereg rygorystycznych testów, w których są poddawane ocenie.

Wybór takich części to nie tylko jakość, ale i ekonomiczność, są one o wiele trwalsze niż części zamienne, powoduje jednak to również, że są w większości przypadków droższe, ale po przeliczeniu może się okazać, że na częściach oryginalnych zrobi się więcej km, co daje w końcowym rozrachunku większą oszczędność. Przy zakupie części oryginalnych należy również pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy sklep, który je oferuje, jest oficjalnym dystrybutorem lub można poprosić o certyfikat oryginalności. Jest jeszcze jeden powód, dlaczego lepiej wybierać części oryginalne, będzie to oczywiście gwarancja, autoryzowany serwis daje dwuletnią gwarancję producenta na części.

Części zamienne

Części zamienne są często o wiele tańsze od oryginalnych, ale ich jakość odbiega od pierwowzoru. Osoby decydujące się na części zamienne powinny pamiętać, że w większości przypadków nie dostaną one gwarancji na nie tak, jak jest to w częściach oryginalnych. Kupując takie części, należy zwrócić uwagę również na to, czy cena nie jest za mała, czy producent ma dobre opinie, czy oferowane przez niego części są bezpieczne oraz, czy daje gwarancje na swoje części.

Leave a Reply

Required fields are marked *