Jak naładować baterię bez ładowarki?

11 gru, 2019 0 comments
Ładowanie baterii bez ładowarki
redakcja serwisu redakcja serwisu

W dzisiejszym poradniku poznasz sposoby jak naładować baterię bez ładowarki, Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się czy ładowanie baterii bez ładowarki jest możliwe i bezustannie szukałeś alternatywnych sposobów na to, by naładować baterię bez użycia ładowarki, to poniższy artykuł jest stworzony dla ciebie.

Jak naładować baterię bez ładowarki? – najlepsze sposoby

Jeżeli zastanawiasz się, jak naładować baterię bez ładowarki, a posiadasz kabel USB, który został dołączony do zestawu z ładowarką możesz w bardzo szybki i prosty sposób podładować urządzenie, podpinając je do komputera stacjonarnego lub laptopa. Tak samo można postąpić w przypadku samochodów. Obecnie coraz więcej aut ma tak skonstruowane stacje ładujące, że wystarczy jeden kabel by podpiąć do nich telefon. Warto również wiedzieć, że przydatnym urządzeniem, które pozwala naładować urządzenie bez ładowarki jest powerbank. Jest to urządzenie, które ma za zadanie magazynować energię, dzięki czemu może naładować telefon nawet kilka razy. Powerbank można kupić na rynku w cenie sięgającej od 30 złotych w górę. Innym skutecznym sposobem na przywrócenie baterii w telefonie do życia jest ogrzewanie akumulatora. Wystarczy pocieranie akumulatora w rękach, można go również trzymać w specjalnym pokrowcu, lub nawet położyć telefon na ciepłym kaloryferze, co może przyczynić się do reanimowania baterii w telefonie. Z pewnością te sposoby przydadzą nam się w sytuacjach kryzysowych, gdy każdy procent baterii ma znaczenie. Trzeba jednak pamiętać, by nie przegrzać baterii, ponieważ w takim wypadku nie będzie się ona nadawała do użytku.

Jak ładować baterie bez telefonu?

Osoby które uszkodziły gniazdo USB, z pewnością nie raz zastanawiały się jak naładować baterię bez użycia telefonu. Warto na wstępie zadać sobie jednak pytanie, czy jest to w ogóle możliwe. Ładowanie baterii bez telefonu jest możliwe, jednak do tego niezbędny jest specjalny moduł do ładowania, który dopasowany jest do konkretnego typu baterii. Innym sposobem jest podłączenie kabli z ładowarki bezpośrednio do baterii. Jest to jednak bardzo ryzykowne działanie, ponieważ może ono doprowadzić do uszkodzenia, nie tylko samej baterii, ale również ładowarki. Trzeba więc pamiętać, że ładowanie baterii bez telefonu jest bardzo ryzykowne. Jeżeli jednak nadal zastanawiasz się jak naładować baterie bez telefonu, pamiętaj, że każde nieumiejętne stosowanie gadżetów elektronicznych może w bardzo szybki sposób doprowadzić do awarii urządzenia. Jeżeli znajdujesz się w sytuacji, w której nie możesz normalnie naładować urządzenia, najbezpieczniej jest udać się do serwisu, by zapobiec jeszcze większemu uszkodzeniu sprzętu, a także znaleźć przyczynę problemu.

Leave a Reply

Required fields are marked *