Jakie są najważniejsze zalety usuwania kamienia nazębnego

27 gru, 2020 0 comments
usuwania kamienia
redakcja serwisu redakcja serwisu

Dbanie o zęby to zdecydowanie nasz obowiązek. Dzięki dokładnej, codziennej pielęgnacji bez żadnego problemu będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, a także brakiem problemów w uzębieniem. Warto również pomyśleć o tym, że dzięki pielęgnacji również na starość nie będziemy musieli korzystać z wypełnień protetycznych.


Korzystanie z pomocy takiego specjalisty, jakim jest dentysta zdecydowane umożliwi nam kontrolę nad stanem naszego uzębienia i pozwoli szybko diagnozować wszelkiego rodzaju nieprawidłowości oraz obrać najbardziej skuteczną metodę leczenia.

W gabinecie stomatologicznym regularnie powinniśmy pojawiać się raz na trzy miesiące lub najdalej raz na pół roku, oczywiście, gdy nie mamy do czynienia z nagłymi atakami bólu zęba lub jego pęknięciem. Regularna wizyta kontrolna obniży nam również koszty ewentualnego leczenia.

Kamień nazębny

Wiele osób kojarzy usługi stomatologiczne oraz wizytę u dentysty tylko i wyłącznie z leczeniem próchnicy oraz uzupełnianiem ubytków, ewentualnie wyrywaniem zębów. Tymczasem zakres usług dentystycznych, które świadczy chociażby klinika https://mcs-przychodnia.pl/ jest naprawdę szeroki. W klinice można skorzystać chociażby z usługi usuwania kamienia nazębnego.

Zobacz także: https://megaportal.pl/ortodoncja-czy-licowki-co-wybrac-aby-miec-piekny-usmiech/

Warto zwrócić uwagę, że kamień nazębny to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim realne zagrożenie dla jamy ustnej. Jest to zmineralizowana warstwa płytki nazębnej, która osadza się w przestrzeniach między zębowych, u nasady zęba, przy dziąsłach.

Nieusuwany kamień nazębny będzie powoli niszczył zęby oraz atakował dziąsła, doprowadzając między innymi do stanu zapalnego. Może dojść do odsłonięcia szyjek zębowych, nadwrażliwości zębów, paradontozy.

Usuwanie kamienia

Najlepszym sposobem na to, aby uniknąć kamienia nazębnego jest oczywiście regularna pielęgnacja zębów, stosowanie odpowiednich past, płynów stomatologicznych oraz nici.

Jeżeli już mamy do czynienia z kamieniem nazębnym to najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie dentysta na miejscu oceni stan zębów i zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie. Możemy mieć tu do czynienia np. z usługą skalingu, czyli zdejmowania kamienia metodą mechaniczną. Dzięki niej stomatolog zdecydowanie usunie wszystko, co może być przyczyną powstawania większych problemów. To rozwiązanie trwałe i skuteczne.

Leave a Reply

Required fields are marked *