Borowina – jak działa? Zastosowanie borowiny

11 gru, 2019 0 comments
Właściwości borowiny
redakcja serwisu redakcja serwisu

Borowina uznawana jest za naturalną substancję, która ma brunatne zabarwienie. Pozyskiwana jest ona z terenów torowisk. Zawiera w sobie cenne składniki organiczne, a dzięki temu wykazuje niezastąpione działanie prozdrowotne i uspokajające. Warto wiedzieć, że okłady lub kąpiele w borowinie często wykorzystywane są do leczenia schorzeń mięśni oraz stawów. Nie można również zapomnieć, że borowina wspomaga łagodzenie dolegliwości bólowych u kobiet. Wiele osób sięga po borowinę, ponieważ jest ona skuteczna przy wspomaganiu i poprawie kondycji skóry na całym ciele.

Borowina często wykorzystywana jest w wielu uzdrowiskach, a uznawana jest ona za doskonałą receptę na zdrowie i poprawę samopoczucia. Zabiegi z borowiną można wykonywać również w domu. Jest to substancja, która dostępna jest w czystej postaci w aptekach i sklepach ziołowych.

Borowina – właściwości borowiny

Borowina jest naturalną substancją na wiele dolegliwości. Wykazuje ona wyjątkowo silne właściwości bakteriobójcze, ściągające, a także przeciwzapalne. Można ją stosować jako okład, albo dodawać do kąpieli. Dzięki temu możne ona skutecznie niwelować wiele problemów zdrowotnych. Wskazania do zastosowania borowiny to między innymi choroby reumatyczne. Zaleca się jej stosowanie przy powstających stanach zapalnych narządów ruchu. Okłady z borowiny są w stanie łagodzić obrzęki, a także uczulenia. Jest ona również skuteczna w leczeniu chorób kobiecych. Stosuje się ją przy terapii niewydolności jajników, a także po operacjach ginekologicznych. Borowina w kosmetyce znajduje swoje zastosowanie, jako preparat na poprawę kondycji włosów, a także jako środek na zmniejszenie zmarszczek.

Borowina – jak wykorzystać borowinę?

Najczęściej wykonywane i zarazem najbardziej polecane są kąpiele borowinowe, które stosowane są szczególnie w uzdrowiskach. Są one skuteczne, jednak niezwykle trudne do zrobienia w domu. Do samodzielnego zastosowania doskonale nadaje się borowina w plastrach. Można ją wykorzystać jako okład leczniczy na bolące i opuchnięte partie ciała. Plaster borowinowy można z powodzeniem zakupić w aptece lub w sklepie medycznym. Należy go podgrzać do temperatury 45 stopni, a potem umieszczony na określonej części ciała. Jeżeli chcesz utrzymać temperaturę borowiny, warto owinąć ją folią i grubym ręcznikiem. Domowy zabieg z borowiny powinien trwać więcej niż 30 minut, a do pełne kuracji, należy wykonać przynajmniej serię 10 okładów.

Leave a Reply

Required fields are marked *