Dieta oczyszczająca – zasady i efekty

11 gru, 2019 0 comments
Dieta kapuściana
redakcja serwisu redakcja serwisu

Dieta oczyszczająca to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych związków, które zalegają w ustroju i doprowadzają do zaburzeń w jego pracy. Jest to również idealny sposób na poprawę samopoczucia, czy też zmiany wyglądu i kondycji naszej skóry. Nie można również zapomnieć, że to jeden z kroków, który może nam pomóc w osiągnięciu szczupłej sylwetki. Jest to skuteczna kuracja oczyszczająca, która pomaga dostarczyć do organizmu wiele cennych składników, a co więcej może być uznana za zastrzyk energii zdrowotnej. Dowiedź się razem z nami na czym polega dieta oczyszczająca, jakie są jej zasady, a także jakie skutki można dzięki niej osiągnąć.

Dieta oczyszczająca – dieta sokowa

Dieta sokowa zakłada, że w ciągu dnia możemy jeść jedynie lekkostrawne posiłki, a co więcej konieczne jest wypicie około jednego litra świeżo wyciśniętych soków dziennie. Soki mogą być warzywne lub owocowe. Do diety warto również włączyć sok z kiszonej kapusty, ponieważ pełni on bardzo ważną rolę dla naszego organizmu. Może być on stosowany jako naturalny probiotyk, który ma za zadanie wspomagać pracę układu pokarmowego i odpornościowego. Dieta sokowa przyniesie maksymalne skutki i korzyści oczyszczające dla organizmu, jeżeli będzie stosowana przynajmniej 14 dni. Jednak lepiej nie stosować jej dłużej niż dwa tygodnie.

Dieta owocowo-warzywna – dieta oczyszczająca

Kolejną doskonałą propozycją na skutecznie oczyszczenie organizmu, jest dieta owocowo-warzywna. To niskokaloryczny jadłospis, który składa się z surowych, gotowanych na parze lub na wodzie warzyw i owoców. Mogą być one spożywane w postaci soków. Dieta oczyszczająca w tym wydaniu powinna trwać nie dłużej niż trzy dni. Warto pamiętać, że w tej diecie można stosować również kiszonki, czy ziołowe napary. Dozwolone jest również jedzenie zup równego rodzaju. Dzięki tej diecie możemy schudnąć, a także pozbyć się z organizmu wielu toksycznych związków. Jest to również doskonały sposób na przygotowanie ustroju na dłuższą i bardziej wymagającą dietę odchudzającą.

Dieta kapuściana – sposób na oczyszczanie

Dla osób, które chcą szybko schudnąć, a do tego zadbać o zdrowie i samopoczucie, doskonała będzie dieta kapuściana. Powinna ona trwać nie dłużej niż siedem dni, by była w pełni bezpieczna i dawała same korzyści. Na diecie oczyszczającej tego typu konieczne jest spożywanie potraw, które wykonane są z kiszonej kapusty. Może to być zupa, bigos lub wiele innych. Do picia najlepiej sięgać po wodę, sok z kiszonej kapusty, a także napary ziołowe.

Leave a Reply

Required fields are marked *