Okna aluminiowe, drewniane czy plastikowe?

06 gru, 2019 0 comments
Okna plastikowe
redakcja serwisu redakcja serwisu

Budując lub remontując dom czy mieszkanie warto poświęcić chwilę na analizę każdego poszczególnego elementu. Zmiany tego typu wprowadzamy raz, ale mają za zadanie sprawdzać się latami. Korzystanie z niewłaściwych rozwiązań może spotkać się z Twoim niezadowoleniem, dlatego każda inwestycja powinna być realizowana po wcześniejszej analizie. Aktualnie producenci okien zapewniają klientom szeroki wybór zróżnicowanych produktów – w skład asortymentu wchodzą między innymi modele drewniane, plastikowe lub wersje wykonane z aluminium. Przeciętny Kowalski często zadaje sobie pytanie: który produkt wybrać i dlaczego? Warto tej kwestii przyjrzeć się odrobinę dokładniej.

Okna plastikowe

Wersje wykonane z plastiku to dość popularny wybór, co więcej, użytkownicy często polecają okna tego typu ze względu na atrakcyjną cenę oraz łatwą dostępność. Nie brakuje także renomowanych i tańszych firm, które są w stanie zaoferować wersje znacznie różniące się od siebie – dzięki temu konsument może dopasować produkt do własnego budżetu, wymagań oraz danego budynku. Produkcja okien plastikowych zwykle jest tańsza niż w przypadku modeli wykonanych z drewna czy aluminium. Właściwości akustyczne oraz szczelność tych produktów nie odbiega od wersji wyprodukowanych z innego materiału, bądź różnica jest niewielka. Zazwyczaj wszystko zależy od parametrów danego modelu i precyzji jego wykonania. Wbrew pozorom to solidne produkty, które cechuje wytrzymałość – wystarczy wybrać ofertę sprawdzonego producenta, który może zaoferować wysokiej jakości modele.

Okna drewniane

Często konsumenci decydują się na okna drewniane z powodu ich ponadczasowej stylizacji. Plastikowe odpowiedniki są proste, trwałe i tanie, ale ich design jest ubogi, niewyróżniający się. Modele drewniane to przedmioty ozdabiające okno, dlatego wielbiciele klasyki z pewnością będą z nich zadowoleni. Nie oznacza to jednak, iż wersje te nie nadają się do nowoczesnego budownictwa – wręcz przeciwnie. Odpowiednia aranżacja sprawia, że okna drewniane pasują do wielu budynków o różnym charakterze. Czasami jednak drewnianą powłokę należy odnowić (np. zetrzeć starą warstwę i nałożyć nowy lakier), jednak mimo tego produkty te od lat przyciągają Klientów i jak widać, nie bez powodu. To idealne połączenie designu i trwałości, jednak za wersje wykonane z drewna należy zapłacić odrobinę więcej niż za modele plastikowe.

Okna aluminiowe

Produkty wytworzone z aluminium zapewniają ciepło, są szczelne i nie ma z nimi żadnych problemów w trakcie eksploatacji. Ze względu na fakt, iż aluminiowe ramy są bardzo stabilne, wersje te często stosuje się przy większych konstrukcjach. Idzie to w parze z nowoczesną i futurystyczną architekturą, bowiem duże okna aktualnie stanowią popularny trend. Ich cena zazwyczaj przekracza kwoty jakie konsument mógł spotkać przy ofertach okien z drewna lub plastiku, aczkolwiek trwałość produktów aluminiowych wynagradza tę inwestycję. Najczęściej okna aluminiowe spotkać można w biurach lub hotelach, które posiadają szerokie, przeszklone przestrzenie. Ich stylistyka świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, ale niestety często jesteśmy zmuszeni zapłacić za to piękno odrobinę więcej niż przy wyborze okien z plastiku bądź drewna.

Leave a Reply

Required fields are marked *