Siatka ogrodzeniowa i jej zalety, oraz rodzaje

06 gru, 2019 0 comments
Siatka na ogrodzenie
redakcja serwisu redakcja serwisu

Istnieje wiele materiałów, którymi można ogradzać swoją własność. Wybór ogrodzenia zależy od rodzaju i przeznaczenia nieruchomości, zasobności portfela inwestora i przede wszystkim od upodobań właściciela nieruchomości ziemskiej, która będzie ogradzana. Lecz najbardziej praktycznym, popularnym, najtańszym, oraz najszybszym sposobem grodzenia i jednym z najtrwalszych materiałów ogrodzeniowych jest siatka.

Najważniejsze zalety siatki

Siatka jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i na urazy mechaniczne. Wygnie się, ale się nie przerwie w razie nawet dużego urazu mechanicznego. Stanowi szczelne ogrodzenie zwłaszcza wtedy, gdy posiada betonowy fundament. Nie ma mowy, aby na ogrodzony teren dostały się bezpańskie psy, czy inne zwierzęta.

Ponadto ogrodzenie siatkowe, gdy jest dobrze wykonane prezentuje się bardzo estetycznie. Tym bardziej, że właściciel na wybór, gdyż tego asortymentu jest dużo w sklepach z materiałami budowlanymi lub ogrodniczymi. I może sam decydować o wszystkich parametrach, aby ogrodzenie było dopasowane do jego potrzeb.

A więc decyduje o wielkości oczek w siatce, grubości drutu, z którego siatka jest wykonana. A także o kształcie i wysokości płotu, oraz o systemie umocowań.

Gdzie można zastosować ogrodzenia siatkowe ?

Siatka jest materiałem ogrodzeniowym uniwersalnym. Można ogradzać nią każdą nieruchomość ziemską, jak na przykład podwórko, uprawy ogrodowe, sady, wybieg dla zwierząt. A także place zabaw dla dzieci, boiska, tereny przyzakładowe. Przy pomocy ogrodzenia siatkowego można skutecznie zabezpieczyć każde swoje mienie. A także zabezpieczyć działkę budowlaną przed zabawami dzieci, czy wtargnięciem niepożądanych gości.

Jeszcze inne zalety siatki ogrodzeniowej

– Siatka ogrodzeniowa nie ulega łatwo korozji, gdyż jest poddana ocynkowaniu ogniowemu. Przed zakupem warto sprawdzić grubość ocynkowania. Gdyż ocynkowanie, to ważny parametr, który decyduje o żywotności siatki, bo ocynkowanie z czasem się ulatnia i dlatego lepiej gdy posiada grubszą warstwę.

– Następną ważną cechą siatki jest grubość drutu, gdyż grubość drutu decyduje o stabilności ogrodzenia. I choć taka siatka jest droższa, to jednak warto w nią zainwestować, by ogrodzenie było sztywniejsze i solidniejsze.
– Wielkość oczek w siatce także ma znaczenie, gdyż decyduje o widoczności ze strony ulicy. Co jest ważne, gdy pragniemy intymności na naszej posesji. Lecz w efekcie wszystko zależy od potrzeb i upodobań właściciela ogradzanej nieruchomości. Jednak pewne jest to, że im mniejsze oczka, tym cięższa siatka i tym samym stabilniejsza, bo tworzy sztywniejsze ogrodzenie. A także bardziej chroniąca naszą prywatną przestrzeń.

Jakie są rodzaje siatek ogrodzeniowych ?

– W sprzedaży jest nie tylko siatka ocynkowana stosowana do ogradzania dużych połaci gruntu, o czym jest mowa wyżej w tekście.
– Jest także siatka powlekana tworzywem sztucznym. Siatki takie są kolorowe i stosowane są do ogradzania mniejszych odcinków. Jednak mogą one blaknąć pod wpływem nasłonecznienia. Aby do tego nie doszło warto zakupić droższą jej wersję, która nie poddaje się łatwo promieniom słonecznym. I długo utrzymuje swój kolor.
– Jeszcze innym rodzajem jest siatka ogrodzeniowa leśna, która nie jest stosowana tylko w lesie, jak można wywnioskować po nazwie. Siatką leśną ogrodzić można działkę ogrodową lub sadek, albo wybieg dla zwierząt. Mając takie potrzeby siatka leśna jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem.

Leave a Reply

Required fields are marked *