Rozliczenie ZUS – jak znaleźć dobrą firmę?

20 cze, 2022 0 comments
ksiegowosc
redakcja serwisu redakcja serwisu

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością załatwiania takich formalności jak na przykład rozliczenia ZUS. Sprawne ich załatwienie jest niezwykle ważne dla działania firmy, a także bezpieczeństwa jej oraz pracowników. Gdzie więc najlepiej jest szukać firmy oferującej prowadzenie rozliczeń ZUS.

Czym są rozliczenia ZUS?

Rozliczenie ZUS w Gliwicach to nic innego jak odpowiednie opłacenie wymaganych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych składek. Każdy przedsiębiorca i jego pracownik musi opłacać składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe oraz zdrowotne. Oprócz tego można jeszcze opłacać dobrowolną składkę chorobową.

Niestety rozliczenia ZUS wiążą się z koniecznością dopełniania pewnych formalności, a także o pamiętaniu o terminach zapłaty składek. Gdy nie zatrudniamy pracowników, którym trzeba opłacić składki to termin rozliczenia ZUS to maksymalnie 10 dzień miesiąca za miesiąc poprzedni. Gdy takowych pracowników posiadamy to czas rozliczenia za miesiąc poprzedni to maksymalnie 15 dzień miesiąca.

Jak wygląda oferta rozliczenia ZUS?

Firmy oferujące rozliczenie ZUS najczęściej zapewniają kompleksową obsługę rozliczeń ZUS w firmie. Mowa tu więc przede wszystkim o terminowym przygotowaniu obowiązkowych zeznań podatkowych i złożeniu ich we właściwym czasie, ale też o pomocy z naliczaniem należnych ulg. W ten sposób można liczyć na to, że specjaliści od rozliczeń ZUS zadbają o to byśmy uzyskali legalnie możliwie jak największe ulgi, a co za tym idzie po prostu zaoszczędzili.

Gdzie szukać firmy oferującej rozliczenie ZUS?

Najłatwiej będzie po prostu skorzystać z internetu. Swoje strony w dzisiejszych czasach posiada tam każde biuro rachunkowe posiadające prawdziwych specjalistów od rozliczeń ZUS. Aby wybrać możliwie jak najlepszą firmę najprościej jest porównać opinie na temat każdej z nich, a także zobaczyć jakich specjalistów zatrudnia dane biuro rachunkowe. Ważny jest także sprawny i stały kontakt na linii biuro-klient.

Leave a Reply

Required fields are marked *