Stacja uzdatniania wody do picia – jak wybrać najlepszą?

23 wrz, 2022 0 comments
uzdatnianie wody
redakcja serwisu redakcja serwisu

Stacja uzdatniania wody to najlepszy sposób, aby woda w domu była czysta i pozbawiona niepożądanych dodatków chemicznych. Woda z miejskiej sieci może być bardzo zakamieniona i tym samym wpływać na jej użytkowania. Twarda woda jest szkodliwa dla naszego zdrowia i sprzętów AGD. Może zmieniać także smak napojów. Jak więc wybrać stację uzdatniania wody odpowiednią dla naszego mieszkania?

Jak dobrać stację uzdatniania wody?

Dobra stacja uzdatniania wody do picia, powinna być wybrana przede wszystkim po przeanalizowaniu potrzeb. Warto wziąć pod uwagę dobowe zużycie wody i natężenie jej zużycia. Najłatwiej wyliczyć to poprzez określenie liczby osób, zamieszkujących dane gospodarstwo domowe, a także liczbę sprzętów, które podłączone są do instalacji. Warto także wiedzieć, jaki jest stopień zakamienienia wody, a także jakie substancje się w niej znajdują.

Inną stację uzdatniania wody wybierzemy, jeśli będziemy chcieli usunąć żelazo, mangan czy amoniak. Inne, z kolei, jeśli woda będzie zawierała duże stężenie wapnia i magnezu. Nieprzyjemny zapach wody czy jej zabarwienie również pomogą usunąć domowe stacje oczyszczania wody pitnej.

To, jaką stację uzdatniania wody wybierzemy zależy m.in. od problemu, jaki chcemy rozwiązać oraz od źródła, z jakiego pochodzi woda w domowej instalacji. Inna stacja będzie w przypadku wody wodociągowej, inna w przypadku wody z własnego ujęcia. Na wybór odpowiedniej stacji ma wpływ także wielkość gospodarstwa domowego, a także miejsce, gdzie stacja zostanie zamontowana. Inna będzie w przypadku domku jednorodzinnego, inna w przypadku mieszkania w bloku.

Zalety stacji uzdatniania wody

Najważniejszym zadaniem stacji uzdatniania wody jest zamiana jej z twardej na miękką. Producent stacji uzdatniania wody do picia Delta Pomorze, oferuje produkty, które pomogą usunąć z wody niekorzystne dla zdrowia substancje chemiczne. Plusem zmiękczania wody jest eliminacja problemów z zakamieniem sprzętów AGD, takich jak pralki czy zmywarki. Miękka woda chroni także mniejsze sprzęty AGD – żelazka, czajniki czy ekspresy do kawy. Miękka woda jest lepsza również dla skóry.

Leave a Reply

Required fields are marked *