Wazektomia – na czym polega?

07 paź, 2022 0 comments
wazektomia
redakcja serwisu redakcja serwisu

Wazektomia to jeden z wielu zabiegów wykonywanych przez androloga. Operacja polega na przecięciu nasieniowodów. Dzięki temu plemniki zostają całkowicie zablokowane, a mężczyzna zyskuje szansę na bezpieczny seks. Jak wygląda zabieg wazektomii i kiedy warto go wykonać?

Co to jest wazektomia?

Wazektomia to bezpieczny zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest w celach antykoncepcyjnych. Skutkiem wazektomii jest czasowe albo trwałe ubezpłodnienie mężczyzny. Jak dochodzi do zatrzymania plemników? Główną częścią wazektomii jest przecięcie nasieniowodów. Procedura ta skutecznie blokuje przepływ plemników i zapobiega zapłodnieniu partnerki.

Jednak zanim lekarz dotrze do nasieniowodów, musi jeszcze poradzić sobie z delikatną skórą moszny. Tą można potraktować na dwa sposoby. Klasyczna metoda operacyjna zakłada przecięcie skóry za pomocą skalpela. Bardziej nowoczesne rozwiązanie wiąże się z rozwarstwieniem tkanek, które jest mniej bolesne.

Komu zaleca się wykonanie wazektomii?

Wazektomia stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów na antykoncepcję. Z tego względu zabieg ten polecany jest mężczyznom lub parom, które po prostu nie chcą mieć dzieci. Brak potrzeby prokreacji nie jest jednak jedynym powodem do wykonania wazektomii.

Podcięcie nasieniowodów to rozwiązanie dla mężczyzn, którzy są nosicielami chorób dziedziczonych genetycznie. Wazektomię powinno się zastosować również wtedy, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że ciąża zagrozi życiu partnerki.

Gdzie można wykonać wazektomię?

Zabieg wazektomii wykonywany jest przez androloga, czyli specjalistę od męskiej urologii. Lekarze z tej dziedziny zajmują się też wieloma innymi problemami natury intymnej. Androlodzy z prywatnych placówek w całej Polsce zajmują się zarówno hospitalizacją chorób układu moczowego, jak i terapią problemów związanych z erekcją. Możliwe jest m.in. leczenie zaburzenia wzwodu w Krakowie.

Wazektomia to jedno z najlepszych rozwiązań w dziedzinie antykoncepcji. Podcięcie nasieniowodów przez androloga jest całkowicie bezpieczne, a także skuteczne.

Leave a Reply

Required fields are marked *