10 cytatów wegańskich, które zrobią ci każdą dyskusję z mięsożercą

06 gru, 2019 0 comments
Cytaty o zabijaniu zwierząt
redakcja serwisu redakcja serwisu

Kiedy jesteś weganinem lub wegetarianinem, czasem naprawdę brakuje ci słów. Na to, co dzieje się z naszym światem, na postępowania polityków, na wybory życiowe i poglądy innych ludzi, niestety, często też na szerzące się wokół nas okrucieństwo – tak wobec ludzi, jak i wobec zwierząt. Niejednokrotnie zdarza się też tak, że siła argumentu, którą to próbujesz poprowadzić we właściwym kierunku rozmowę z mięsożercą, ginie pod… argumentem siły („silniejszemu wolno więcej”).

W takich chwilach dobrze jest posłużyć się… cudzymi słowami, zwłaszcza, jeśli w pełni oddają to, co sami chcielibyśmy wyrazić. I zwłaszcza, jeśli cytujemy osoby, których to, z uwagi na ich osiągnięcia życiowe czy naukowe, nie trzeba nikomu przedstawiać.

Cytaty o weganizmie

1. Lew Tołstoj: „Człowiek może zdrowo żyć, nie zabijając zwierząt dla pożywienia. Dlatego też, jeżeli zjada mięso, uczestniczy w odbieraniu zwierzętom życia tylko po to aby zaspokoić swój apetyt. Działanie takie jest więc niemoralne”

2. Isaac Bashevis Singer: „Często się mówi, że ludzie zawsze zjadali zwierzęta, tak jakby miało to być usprawiedliwieniem dla kontynuowania tego zwyczaju. Zgodnie z tą logiką, nie powinniśmy powstrzymywać ludzi przed mordowaniem innych istot ludzkich, ponieważ także i to robią od najdawniejszych czasów”

3. Leonardo Da Vinci: „Doprawdy, człowiek jest królem bestii, ponieważ jego brutalność jest najwyższa. Żyjemy ze śmierci innych. Jesteśmy grobami”

4. Harvey Diamond: „Włóż do kołyski z dzieckiem jabłko i królika. Jeśli ono zje królika i będzie bawić się jabłkiem, kupię ci nowy samochód”

5. Henry David Thoreau: ,,Nie mam wątpliwości, że przeznaczeniem rodzaju ludzkiego, w ciągu jego stopniowego rozwoju, jest zaprzestanie jedzenia mięsa, tak samo jak ludzie w dzikich plemionach zaprzestali jedzenia siebie nawzajem”

6. Albert Einstein: „Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej”

7. Thomas A. Edison: „Brak przemocy prowadzi do najwyższej etyki, która jest celem całej ewolucji. Dopóki nie przestaniemy krzywdzić innych żywych stworzeń, ciągle będziemy dzikusami”

8. Paul i Linda McCartney: „Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem”

9. Mark Twain: „Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji”

10. Emil Zola: „Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka”

Leave a Reply

Required fields are marked *