Budowanie domu, to trudny, ale ciekawy i ekscytujący czas

11 gru, 2019 0 comments
Czas budowy domu
redakcja serwisu redakcja serwisu

Dom, to nie tylko mury, lecz przede wszystkim ludzie. Lecz, aby było gdzie schować głowę potrzebne są też ściany i dach. Podczas budowania domu dbamy o najmniejszy szczegół. Pragniemy, aby był on idealny, bo w domu przebywamy najwięcej czasu podczas swojego życia. Bo choć w dzień przebywamy w nim krótko, lecz w każdy wieczór i w każdą noc jesteśmy jego mieszkańcami podobnie, jak w niedzielę i Święta.

Budowa domu

Dom jest miejscem, w którym leczymy życiowe rany, nabieramy siły i energii. Lecz przede wszystkim jest miejsce, w którym możemy być z rodziną, wzmacniać swoje relacje z najbliższymi i budować więzi rodzinne. Pod warunkiem, że nie będzie każdy siedział w swoim pokoju zajęty swoimi sprawami. Lecz będziemy spotykać się przy wspólnych stole podczas posiłków, czy w salonie na wspólnym oglądaniu telewizji. Prowadząc przy tym rozmowy na różne tematy.

Budowanie własnego domu jest to pracowity czas, pełen załatwiania przeróżnych spraw, czasem pełen problemów i trosk. Samo kupowanie działki pod budowę domu budzi wiele emocji. Gdyż ciekawa jest sama lokalizacja gruntu, sąsiedztwo, wielkość miejscowości, bliskość instytucji i wiele jeszcze innych rzeczy.

Faza wybierania projektu domu, to równie ciekawy, niepowtarzalny i ekscytujący dla nas czas. Trzeba przecież wybrać wygląd przyszłego domu, wielkość i rozmieszczenie pomieszczeń. Zdecydować, jaki to będzie dom? Czy będzie to dom piętrowy, czy może parterowy, albo parterowy z użytkowym poddaszem? Wybieranie projektu domu zależy od wielu rzeczy. Od tego, jakiej wielkości jest nasza rodzina? Czy jest to rodzina wielopokoleniowa? Czy rodzina wielodzietna? A może tylko rodzina dwuosobowa bez planów powiększania rodziny?

Inną ważną rzeczą jest kasa

Nie każdy jest w takiej szczęśliwej sytuacji, że przed rozpoczęciem budowy domu posiada cały kapitał na budowę. I choć zdarza się tak czasem, lecz na zasadzie wyjątku. Gdyż zdecydowana większość ludzi, gdy rozpoczyna budowanie domu posiada niewiele pieniędzy. I liczy na kredyt, który zazwyczaj bierze pod hipotekę. Hipoteka jest to pożyczka pod zastaw. Dopóki pożyczka nie zostanie spłacona właściciel domu ma ograniczone prawo do nieruchomości. Taki układ pomiędzy bankiem a pożyczającym pieniądze ma służyć zabezpieczeniu wierzytelności.

Ważną rolę w podjęciu decyzji o wyglądzie przyszłego domu pełnią nasze upodobania dotyczące architektury budynku i zaprojektowania pomieszczeń, oraz ich aranżacji. Posiadanie ulubionego stylu ułatwia pracę architekta, gdyż wie on, w którym pójść kierunku. I wówczas współpraca pomiędzy architektem i inwestorem układa się płynnie i dobrze. Najtrudniej dla architekta jest wtedy, gdy klient nie ma ulubionego stylu i nie wie czego poszukuje. A jednocześnie chciałby, aby było ładnie, wygodnie, funkcjonalnie i elegancko. Przy czym wszystko zrzucając na barki i odpowiedzialność architekta.

Leave a Reply

Required fields are marked *