Dekoracja ścienna w stylu skandynawskim

11 gru, 2019 0 comments
Skandynawski styl
redakcja serwisu redakcja serwisu

Skandynawski wystrój jest stosowany zarówno w loftach, jak i we wnętrzach klasycznych lub współczesnych. A wszystko dlatego, że przestrzeń, ozdobiona charakterystycznymi cechami stylu krajów skandynawskich jest wypełniona światłem, a ponadto jest ono bardzo wygodne, przemyślane i funkcjonalne.

Skandynawski styl

Na szczególną uwagę zasługuje dekoracja wnętrz w stylu skandynawskim. Wszystkie dekoracje zastosowane w pomieszczeniach stanowią harmonijne uzupełnienie wizerunku sypialni, salonu lub innego pokoju. Jednocześnie dekoracje ścienne często zaskakują swoją prostotą i oryginalnością.

Drewniane elementy

Skandynawski styl wnętrz znany jest z stosowania obficie naturalnych materiałów, w szczególności jasne drewno. Materiał ten jest uniwersalny: wygląda drogo i szlachetnie, daje poczucie ciepła i komfortu, jest trwały, przyjemny w dotyku.

Oprócz podłóg i mebli w skandynawskim wnętrzu, drewno jest często używane jako dekoracje ścienne. Designerskie panele lub kompozycje z drewnianych desek, prętów są zawieszone na powierzchni ściany.

Dekoracja ścienna w skandynawskim wnętrzu nie jest używana w dużych ilościach, ale zawsze dokładnie odzwierciedla gusta właścicieli domów. Często akcesoria mają charakter nordycki (zdjęcia zwierząt z północnych szerokości geograficznych, typowe rośliny, stylizacja wzorów, symbole narodowe). Kinkiety w lakonicznej formie, wiszące figurki, uchwyty na kapelusze i ubrania, motyw świąteczny i inne akcesoria mogą być wykonane z drewna.

Jasne płótna

Jasne kolory, używane głównie do dekoracji ścian pokoju w stylu skandynawskim, stanowią wspaniałe tło do umieszczania kolorowych obrazów, żywych ilustracji lub reprodukcji.

Motywy natury

Ściany w skandynawskim wnętrzu można ozdobić na przykład tapetą o neutralnym wzorze kwiatowym (liście, gałęzie, kwiatostany). Jednocześnie ważne jest, aby odcienie były rozmyte, dyskretne, w pastelowych kolorach, a tapeta powinna być używana tylko na jednej ścianie lub jej fragmencie. Można ozdobić ścianę za pomocą zwykłych liści zebranych w parku. W ten sposób możesz sprawić, że powierzchnia nudnej ściany będzie piękna i oryginalna.

Zdjęcia na ścianie

Podczas dekorowania pokoi w stylu skandynawskim ściany są często dekorowane w dość prosty sposób, ale efektem jest ich elegancja i styl. Godną uwagi cechą dekoracji ściennych są tutaj zdjęcia ludzi, zwierząt, celebrytów lub zjawisk naturalnych, umieszczone pod szkłem w bardzo prostej wąskiej ramie. Jeśli szukasz udanego wystroju ściennego, ale chcesz, aby nie rozpraszał, ale harmonizował z przestrzenią, zwróć uwagę na obszerne obrazy w pastelowych odcieniach lub odcieniach zastosowanych w wystroju pokoju.

Tak więc, używając osobliwych akcesoriów do dekoracji ścian, interesujące jest zaprojektowanie dowolnego pomieszczenia.

Wystrój w stylu skandynawskim to:
girlandy (drewniane figurki, gwiazdy północne, żarówki);
głowy zwierząt ze sklejki, gipsu, poliuretanu;
kolekcja dowolnych przedmiotów (talerze, ramy, kręcone lustra);
designerskie światła i kinkiety.

Jak widać skandynawski styl wnętrza wymaga pewnego odrzucenia konwencji i stereotypów; oczekuje również, że wyrazisz swoją wyobraźnię i odwagę w realizacji swoich planów, nawet jeśli chodzi tylko o dekorowanie ścian. Eksperymentuj, sprawdź w praktyce, zmień swój nastrój dzięki jasnemu i niezwykłemu dekorowi ściennemu.

Leave a Reply

Required fields are marked *