Stylizacja wnętrz kuchennych

11 gru, 2019 0 comments
Stylizacja kuchni
redakcja serwisu redakcja serwisu

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Często to pomieszczenie, w którym domownicy codziennie spotykają się na posiłki, razem gotują, miło spędzają czas. Mówi się również, że kuchnia to wizytówka naszego domu, bo statystycznie patrząc wystrój kuchenny najbardziej zapada w pamięć w każdym odwiedzanym przez nieznajomych domu. W dzisiejszych czasach mamy nieograniczone możliwości aranżacyjne kuchni. W jakim stylu kuchnia okaże się strzałem w dziesiątkę i który ze stylów cieszy się największym zainteresowaniem?

Kuchnia w stylu nowoczesnym, loftowym, skandynawskim, a może jednak retro? Jeśli nie wiesz na co zdecydować się podczas aranżacji tego wnętrza przedstawiamy kilka pomysłów, które szczególnie mogą przypaść do gustu miłośnikom niebanalnych wnętrz.

Stylizacja wnętrz kuchennych – styl nowoczesny

Stylizacja wnętrz kuchennych w stylu nowoczesnym to bezsprzecznie jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Styl jest niezwykle efektywny, a do tego daje szerokie pole do popisu w zakresie kształtów oraz kolorów. Współczesna kuchnia w stylu nowoczesnym to przede wszystkim szafki na wysoki połysk oraz kontrastujące blaty.

Styl nowoczesny wiąże się również z doborem wyszukanych dodatków. Tutaj można pozwolić sobie na fikuśne żyrandole, albo donice o nieregularnych kształtach. Kuchnia w stylu nowoczesnym jest zazwyczaj pomieszczeniem, w którym znajdziemy metalowe wykończenie, które doskonale kontrastuje z drewnianymi frontami szafek oraz blatami.

Stylizacja wnętrz kuchennych – styl loftowy

Styl loftowy to jeden z najnowocześniejszych stylów, który coraz odważniej wkracza do domowych przestrzeni. W kuchni sprawdza się on zaskakująco dobrze i zwraca na siebie wiele pozytywnej uwagi. Styl loftowy w kuchni jest ciekawym połączeniem materiałów oraz ciemnych barw, nadającym wnętrzu wiele elegancji, nie tracąc jednak jego funkcjonalności.

W stylu industrialnym możemy pozwolić na metalowe meble oraz dodatki. Tutaj doskonale prezentuje się również surowe drewno oraz kamienne wykończenie. Styl loftowy przeznaczony jest raczej dla większych przestrzeni, które potrzebują mocnych akcentów oraz nietypowych rozwiązań, które na długo zapadają w pamięć. W tego rodzaju przestrzeni króluje czerń bądź ciemne, przybrudzone kolory. Często możemy spotkać się z czerwonymi dodatkami i elementami, które przeżywają w naszej kuchni swoją drugą młodość.

Stylizacja wnętrz kuchennych – styl skandynawski

Styl skandynawski już jakiś czas temu został okrzyknięty jednym z najlepiej pasujących stylów do nowoczesnych kuchni. Jego sukces ukryty został w prostocie, funkcjonalności oraz uniwersalnych barwach, które są w stanie dopasować się do każdego rodzaju przestrzeni. W stylu skandynawskim króluje naturalność oraz użyteczność. W naszej kuchni znajdą się przedmioty, których potrzebujemy, a pomieszczenie będzie przestronne i zawsze dopasowane do naszych potrzeb.

W stylu skandynawskim nie może zabraknąć białych mebli o prostym kształcie oraz drewnianego wykończenia. Klasycznym rozwiązaniem są gładkie fronty szafek oraz drewniane blaty. W skandynawskiej kuchni możemy pozwolić sobie na odrobinę roślinności, która nada jej naturalnego wyglądu oraz ciekawego klimatu.

Stylizacja wnętrz kuchennych – retro

Kuchnia w stylu retro to rozwiązanie, po które sięga się od lat i zawsze prezentuje się niezwykle elegancko i świeżo. Miłośnicy tego stylu stawiają zazwyczaj na ciemne, dębowe meble, szafki z witrynami i mosiężne wykończenia. Kuchnia w stylu retro może być dość sporym wydatkiem na początek, ale można być pewnym, że długo nie straci na swojej aktualności i będzie zachwycała bez względu na upływ czasu.

Leave a Reply

Required fields are marked *