Magnolia – piękne drzewo, które warto mieć

06 gru, 2019 0 comments
Magnolia w ogrodzie
redakcja serwisu redakcja serwisu

Kwiaty na tym drzewie to ozdoba wielu ogrodów i parków miejskich. Kiedy kwitnie, jakie są kolory kwiatów, przycinanie, podlewanie, a także o magnolii w doniczce. Tego wszystkiego dowiesz się, czytając artykuł.

Magnolia – kiedy kwitnie, jakie stanowisko jej zapewnić?

Jej liście i kwiaty pojawiają się wiosną. Przeważnie w kwietniu i maju. Na początku wiosny magnolia ma pączki, które się rozwijają. Utworzą piękne drzewo. Kwiaty potem opadają, krzew nadal jest ładny. Posiada zielone liście. Magnolia w doniczce to również bardzo dobry pomysł. Nie każdy ma możliwość posadzenia jej w ogrodzie. Taka wersja może stać na balkonie lub tarasie. Trzeba ją postawić w odpowiednim miejscu. Najlepiej jak to jest półcień, słoneczne stanowisko. Jednak kwiaty te nie lubią gorących, upalnych dni i silnego wiatru. Magnolia w ogrodzie ma dużo wymagań. To delikatne drzewo, o które należy zadbać. Nie sadź zbyt wielu innych obok magnolii, która nie lubi konkurencji obok siebie. Nie możesz zasadzić jej tam, gdzie przez większość świeci słońce. Kwiaty mogą nie przetrwać w takich warunkach.

Kolory kwiatów

Może mieć 2, 5 metra wysokości. Oznacza to dużo pięknych kwiatów w różnych kolorach. Są one duże, przyciągają wzrok z daleka. Przeważnie są białe lub różowe. Pojawiają się tez odmiany purpurowe i żółte. Magnolia to jedno z najładniejszych drzew. Warto ją mieć dla samych kwiatów, które ładnie pachną.

Podlewanie, przycinanie

Gdy drzewo jest zasadzone w ogrodzie, to podleje je padający deszcz. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Często nie pojawia się ani kropla. Dlatego trzeba zapewnić roślinom system nawadniający, którego montażem zajmują się profesjonalne firmy. Zapewni to dostęp do wody przez cały czas. Przycinanie magnolii nie jest wskazane. Ma kruche i łamliwe gałęzie. Nie powinno się jej także przesadzać. Warto przemyśleć miejsce, w którym ma rosnąć. Wtedy magnolia nie ucierpi. Zaoszczędzisz czas i nerwy. Twoje drzewo będzie się ładnie prezentować. Jeśli to konieczne podetnij tylko pędy, które są chore i tego wymagają.

Jak widać, magnolia to bardzo atrakcyjne drzewo. Nie zastanawiaj się zbyt długo i posadź ją w swoim ogrodzie. Jeśli nie masz takiej możliwości umieść ją na tarasie lub balkonie. Gdy twój balkon nie jest duży, to na to też jest rozwiązanie. Powieś na ścianie obraz z magnoliami, który będzie cieszył oczy w wybranym pokoju. Możesz też kupić tapety w magnolie i wykleić nimi pomieszczenie. Nie muszą to być wszystkie ściany, może być jedna. Taka, na którą często patrzysz. Magnolia może gościć w twoim domu na różne sposoby. Wystarczy tylko, że chcesz ją mieć.

Leave a Reply

Required fields are marked *