Jakimi cechami wyróżniają się blaty z kwarcu naturalnego?

08 lis, 2022 0 comments
blaty kwarcowe
redakcja serwisu redakcja serwisu

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się elementy wykończenia wnętrz wykonane z naturalnych materiałów. Z tego powodu wielu inwestorów podczas remontu lub aranżacji kuchni decyduje się na montaż blatów z kwarcu naturalnego. Występują one w szerokiej gamie kolorystycznej, co powoduje, że łatwo jest je dopasować do pomieszczenia urządzonego niemal w każdym stylu. Dodatkowo kwarcyt to materiał, który ma wiele zalet. Jakimi cechami wyróżniają się blaty z kwarcu naturalnego? Podpowiadamy.

Blaty z kwarcu naturalnego — wysoka wytrzymałość

Blaty z kwarcu naturalnego w Warszawie jak sama nazwa wskazuje, produkowane są z kwarcytu, a więc naturalnego kamienia, który dzięki swoim właściwością jest szeroko wykorzystywany do produkcji różnych elementów wykończenia wnętrz. Ma zbitą strukturę, jest twardy i odporny na zniszczenia i plamy. Z tego powodu blaty wykonane z kwarcu naturalnego charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Można więc na nich przechowywać nawet ciężki sprzęt kuchenny. Dodatkowo bez obaw da się na nich używać również produktów o odczynie kwaśnym i zasadowym. Gładka powierzchnia blatu z kolei nie sprzyja gromadzeniu się na niej drobnoustrojów, dzięki czemu jest higieniczna. Jednak w trosce o estetykę blatu, warto zaopatrzyć się w podkładki pod garnki i to na nich ustawiać gorące przedmioty.

Blaty z kwarcu naturalnego — szeroka gama kolorystyczna

Blaty kamienne w Kielcach i wielu innych miastach mogą być wykonane z różnych materiałów. Modele naturalne cieszą się dużą popularnością ze względu na to, że dostępne są one w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej. Kwarc naturalny to skała powstała z piaskowca i mułowca, która występuje w wielu odcieniach, takich jak: biel, beż, brąz, czerwień, zieleń czy granat. Inwestorzy, którzy decydują się na blaty z konglomeratu, mogą więc wybierać w wielu różnych kolekcjach takich produktów. Mogą one imitować marmur lub beton, ale i posiadać błyszczące lusterka. Obecnie dostępne są również linie z efektem 3D.

Leave a Reply

Required fields are marked *