Gabloty reklamowe zewnętrzne – jak działają?

08 lis, 2022 0 comments
gablota reklamowa
redakcja serwisu redakcja serwisu

Reklama jest dźwignia handlu. Bez niej trudno dotrzeć do potencjalnych klientów. Istnieją różne formy reklamy i każda ma swoje plusy i minusy. Oprócz reklamy w telewizji, radiu czy gazecie, istnieją reklamy zewnętrzne, takie jak gabloty reklamowe. Czym są i jak działają?

Czym są gabloty reklamowe zewnętrzne?

Gabloty reklamowe zewnętrzne to nic innego jak miejsce, w którym można powiesić reklamę swojej firmy lub wystawić w niej ogłoszenie. Gabloty ogłoszeniowe i witryny informacyjne zależnie od potrzeb, mogą pełnić funkcję informacyjno-ogłoszeniową lub reklamową. Umieszcza się w budynkach na korytarzach, klatkach schodowych, jak również na zewnątrz przed budynkami, na przystankach autobusowych, tramwajowych i na peronach. Jest to bardzo skuteczny nośnik informacji. Stojąc, na przykład na przystanku oczy same wędrują do kolorowej gabloty i wychwytują informacje w niej zawarte. Stąd też duża popularność tego typu rozwiązań marketingowych.

Jaka powinna być zewnętrzna gablota reklamowa?

Gabloty reklamowe mogą być nośnikiem reklamy, ale również ogłoszeń czy ważnych informacji. Obecnie cyfrowe ekrany reklamowe są popularnym nośnikiem reklamy. Działanie to ma za zadanie przekonać nas do skorzystania z tego co ma nam do zaoferowania dane miejsce czyli służy reklamie. Wieszając gablotę na zewnątrz, musimy pamiętać by spełniała kilka określonych standardów. Przede wszystkim musi być odporna na działanie warunków atmosferycznych, tak by zawieszone w niej reklamy nie uległy zniszczeniu. Powinna być wykonana z trwałych materiałów. Najlepiej, gdy rama gabloty jest przeszklona szkłem hartowanym. Powinna mieć także ułatwiony dostęp, by bez problemu móc zawiesić w niej reklamę. Dobrze, jeśli ma wbudowane oświetlenie wewnętrzne, co ułatwia ekspozycję reklam wieczorami czy w nocy.

Gablota reklamowa zewnętrzna ma za zadanie przyciągnąć wzrok przechodniów za pomocą kolorowych form reklamowych. Reklama znajdująca się w odpowiedniej lokalizacji, lepiej i szybciej zapada w pamięć i tym samym zwiększa grono potencjalnych klientów.

Leave a Reply

Required fields are marked *