Jak przygotować się do przeprowadzki?

11 gru, 2019 0 comments
Przygotowania do przeprowadzki
redakcja serwisu redakcja serwisu

Przeprowadzka może być stresująca, ale staranne planowanie wielkiego dnia może pomóc ci się uspokoić. Oto oś czasu i lista kontrolna przeprowadzki, które pomogą Ci przetrwać ten trudny okres.

Około 2 miesiące przed przeprowadzką

Zrób spis swoich rzeczy. Pierwszą pozycją na ruchomej liście kontrolnej jest sporządzenie listy wszystkich swoich rzeczy. Może to być przydatne przy podejmowaniu decyzji, ile skrzyń potrzebujesz, ile ciężarówek powinieneś wynająć i jak oszacować koszty przeprowadzki. Może się również przydać do celów ubezpieczeniowych, jeśli przedmioty zostaną zgubione lub uszkodzone podczas przenoszenia. Znajdź odpowiednich wykonawców.

Nie lubisz podnosić ciężkich ładunków?

Teraz jest czas na zatrudnienie firmy, która odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi. Uzyskaj co najmniej trzy wyceny, zanim wybierzesz firmę idealną do twojej sytuacji, i upewnij się, że firmy są licencjonowane i właściwie ubezpieczone na wypadek awarii. Dla dodatkowego spokoju warto rozważyć przeniesienie ubezpieczenia.

Zamów ruchome materiały eksploatacyjne

W przypadku przeprowadzek między krajami warto zainwestować w wytrzymałe pudła, które przetrwają podróż. Jeśli przeprowadzasz się niedaleko, używane pudła mogą sobie poradzić. Zdobądź je za darmo w wielu sklepach spożywczych czy aptekach.

Śledź swoje wydatki. Koszty przeprowadzki mogą się szybko rosnąć, dlatego ważne jest wcześniejsze ustalenie ruchomego budżetu i monitorowanie wydatków.

Miesiąc przed wielkim dniem

Przygotuj, aby zmienić adres swojej korespondencji. Wybierz datę, aby rozpocząć przekazywanie poczty. Pamiętaj jednak, aby opłacić rachunki z góry, aby nie dać się zaskoczyć, jeśli dotrą one po wyjeździe. Dobrym pomysłem może być także zapisanie się na faktury elektroniczne lub skonfigurowanie automatycznych płatności za powtarzające się rachunki.

Zaplanuj czas wyłączenia zasilania.

Pamiętaj, aby odłączyć lub przenieść narzędzia i podłączyć nowe. W przeciwnym razie mieszkańcy, którzy wprowadzą się po tobie, mogą żyć na twój koszt. Na wszelki wypadek przechowuj wszystkie powiadomienia o rozwiązaniu umowy.

Kilka tygodni zanim się przeprowadzisz

Zaktualizuj swój adres pocztowy. Aby uniknąć nieudanych połączeń, zmień adres w usłudze pocztowej, a także w karcie kredytowej, firmach ubezpieczeniowych i banku, aby otrzymywać powiadomienia i informacje o usługach na czas.

Wyjedz to, co masz w domu. Marnowanie żywności oznacza marnowanie pieniędzy, więc planuj kreatywne posiłki wokół tego, co masz w lodówce i zamrażarce.

Spakuj się wcześnie i rozsądnie

Masz miejsce, którego prawie nie używasz? Wyznacz to pomieszczenie do pakowania i przechowuj tam wszystkie swoje pudełka. Zrób specjalny inwentarz, aby zanotować, w jaki sposób i gdzie spakowałeś swoje rzeczy. Oznacz każde pudełko markerem lub naklejką oznaczoną kolorem, aby odróżnić, które pudełko przynależy do którego pomieszczenia.

Potwierdzaj, potwierdzaj, potwierdzaj.

Czasami wielkie rzeczy rozpadają się od małego pęknięcia. Do swojej ruchomej listy kontrolnej dodaj informacje kontaktowe, czas odbioru i czas dotarcia do miejsca docelowego, aby wszystkie informacje były w jednym miejscu, a także uwzględnij wszelkie szacunki dotyczące potencjalnych dodatkowych kosztów na wypadek, gdyby wymagana była większa siła robocza.

Przygotuj swój nowy dom

Zanim poruszająca się ciężarówka dotrze do nowego domu, zaznacz drzwi lub obszary naklejkami odpowiadającymi twoim opakowaniom. Spróbuj się rozpakować według odpowiednich pokoi i unikaj umieszczania pudeł w piwnicy lub na strychu. Jeśli ich nie widzisz, mogą nigdy nie zostać rozpakowane.

Przespaceruj się przez oba domy. W nowym domu skorzystaj z ruchomej listy kontrolnej, aby upewnić się, że masz wszystkie swoje pudełka i inne rzeczy przed odjazdem firmy przeprowadzkowej. W starym domu upewnij się, że woda i światła są wyłączone, drzwi są zamknięte, a wszystkie szafy i szuflady puste.

Teraz, gdy masz nowy dom, upewnij się, że jesteś na odpowiednim kursie i nigdy nie przegapisz płatności. Jeśli jesteś właścicielem, możesz zautomatyzować spłatę kredytu hipotecznego z pożyczkodawcą. Jeśli wynajmujesz, możesz być w stanie zaplanować regularne płatności lub przynajmniej ustawić dla siebie miesięczne przypomnienie.

Leave a Reply

Required fields are marked *