EKG wysiłkowe – kto powinien regularnie je wykonywać?

04 lip, 2022 0 comments
badania serca
redakcja serwisu redakcja serwisu

Osoby z wadami serca, chore na serce lub będące w grupie ryzyka powinny często się badać. Istnieją różne badania, które przeprowadza się w przychodni, szpitalu lub gabinecie kardiologa. Niektóre należy wykonywać raz na pół roku, inne częściej. Regularność pozwala wcześnie zareagować i podjąć odpowiednie leczenie.

Kardiolog – lekarz pierwszej potrzeby

Jednym z takich badań jest ekg wysiłkowe w Chojnicach. Powinny o nim pomyśleć osoby mające problemy z sercem lub je u siebie podejrzewające. Skierowanie na ten rodzaj badania wystawia kardiolog. W pierwszej kolejności będą więc ci, którzy są stałymi pacjentami poradni kardiologicznej.

Profesjonalny kardiolog może prowadzić leczenie nadciśnienia tętniczego w Chojnicach. Pacjenci z tą dolegliwością muszą co pewien czas wykonywać badania, np. morfologię, biochemię, oczywiście pomiar ciśnienia czy wspomniane EKG wysiłkowe. Na tej podstawie ocenia się ich aktualny stan zdrowia.

Poradnia kardiologiczna – regularne wizyty

Badanie EKG wysiłkowe lub spoczynkowe zlecone przez poradnię kardiologiczną jest najczęściej związane z koniecznością monitorowania wady serca lub niewydolności serca. Realizowana w ten sposób opieka kardiologiczna w Chojnicach gwarantuje pacjentom właściwą profilaktykę i dalsze niezbędne działania.

Leczenie niewydolności serca w Chojnicach to nie tylko pojawianie się u lekarza co pewien czas. Pacjenci muszą sami oceniać swój stan zdrowia i reagować na odczuwane zmiany. Przyjmują na stałe różne leki, pamiętają o regularnym EKG i ograniczają spożycie tłustych, niezdrowych potraw.

Monitorowanie pracy serca – w jaki sposób?

Zalecane chorym lub znajdującym się w grupie ryzyka osobom ekg wysiłkowe w Chojnicach to badanie wykonywane na bieżni. Wiąże się z dużą ilością ruchu, ale pozwala sprawdzić, jak serce funkcjonuje przy lżejszym lub większym obciążeniu. Często łączy się z badaniem holterowskim.

Podsumowując, osoby chore na serce, mające wadę serca itd. powinny pozostawać stale pod kontrolą lekarza kardiologa. Muszą pamiętać o regularnym wykonywaniu badań.

Leave a Reply

Required fields are marked *