Jak obniżyć poziom cukru we krwi? – najlepsze sposoby

11 gru, 2019 0 comments
Poziom cukru we krwi
redakcja serwisu redakcja serwisu

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że poziom cukru we krwi wkroczył na bardzo niebezpieczną dla zdrowia skalę. O tym, że masz za wysoki poziom cukru we krwi często dowiadujesz się z badań ogólnych. Jeżeli masz tego świadomie, to nie wpadaj w panikę. W bardzo łatwy i szybki sposób możesz poradzić sobie z tym problemem. Mamy wiele domowych sposobów na to, by obniżyć poziom cukru, bez sięgania po leki.

Jeżeli praca gospodarki węglowodanowej w naszym organizmie jest zaburzona, to może to być znak, że nasza codzienna dieta nie jest odpowiednia, lub nasz organizm potrzebuje więcej aktywności fizycznej. Trzeba zdawać sobie sprawę, że jeżeli w organizmie dojdzie do rozwoju hipoglikemii, to warto wiedzieć, że jest to stan bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a jeżeli nie zostanie on unormowany, to może dojść do zaburzenia pracy nerek i serca, co doprowadzi do chorób tych narządów.

Jak obniżyć poziom cukru we krwi? Aktywność fizyczna

Jeżeli masz problemy z poziomem cukru we krwi i zastanawiasz się, jak poradzić sobie z hipoglikemią, to koniecznie zwiększ nieco aktywność fizyczną w swoim życiu. Nie chodzi tu jednak to bardzo intensywne treningi siłowe, ale spacery, czy kilka minut ćwiczeń w domu. Niestety ten problem nie rozwiąże się, jeżeli zdecydujesz się na pójście do sklepu na piechotę, a nie tak jak zawsze samochodem. Jednak jeżeli nawyk jazdy samochodem, zamienisz na jazdę rowerem, to z pewnością będzie miało to pozytywny wpływ na pracę Twojego organizmu. Co więcej aktywność fizyczna jest jednym ze sposobów na walkę z wysokim poziomem cukru we krwi.

Za wysoki poziom cukru we krwi – sprawdź swoje BMI

Osoby, które mają problemy z nadwagą i otyłością są szczególnie narażone na zachorowanie na cukrzycę. To właśnie dlatego zaleca się regularne sprawdzanie swojej wagi, a co więcej obliczanie swojego aktualnego BMI. Jeżeli po sprawdzeniu tych parametrów, uważasz, że Twoja waga jest za wysoka, to koniecznie zdecyduj się na jej zredukowanie. Najprostszym sposobem, jest wprowadzenie do swojej diety pięciu posiłków dziennie, przy czym warto pamiętać, że ostatni posiłek powinien być spożyty nie później niż trzy godziny przed snem.

Jak interpretować wynik badania krwi – wysoki poziom cukru

Jeżeli po badaniu krwi wychodzi, że masz wysoki poziom cukru we krwi, nie musisz się tym przejmować. Oczywiście taki wynik nie powinien niepokoić, jeżeli jest on jednorazowy i nigdy wcześniej się nie powtórzył. Taki wynik wcale nie musi wskazywać na chorobę. Jednak pamiętaj, że należy go szybko skonsultować i zdiagnozować z lekarzem.

Leave a Reply

Required fields are marked *