Cera wrażliwa – jak ją pielęgnować?

06 gru, 2019 0 comments
Pielęgnacja cery wrażliwej
redakcja serwisu redakcja serwisu

Cera wrażliwa – co jest przyczyną? Jakich składników szukać w kosmetykach? Jakie zabiegi? Wszystko to poznasz po lekturze artykułu.

Kto ma cerę wrażliwą?

Osoby w różnym wieku. Częściej kobiety, ale mężczyzn to też dotyczy. Mogą ją mieć alergicy. Rzadziej występuje u starszych osób. W tym wieku reaktywność na bodźce zewnętrzne zmniejsza się i to może być przyczyną. Mieszkańcy dużych miast są narażeni z powodu często występującego w powietrzu zanieczyszczenia.

Działanie kosmetyków

Powinny odbudowywać płaszcz lipidowy naskórka. Ochronić przed czynnikami zewnętrznymi, które działają negatywnie. Oprócz tego niezbędne jest kojenie, łagodzenie wrażliwości. Ważne jest działanie przeciwświądowe, ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Konieczna w letnie dni, ale istotna cały rok.

Cenne składniki

Oleje to bardzo dobre surowce. Na przykład z awokado, pestek moreli, rokitnika, migdałów. Pozostałe dobre dla skóry wrażliwej składniki to korzeń lukrecji, róża, aloes, miód, pestki dyni i inne. Każdy wybierze ulubiony krem do twarzy i niezbędne produkty. Warto sprawdzić, jak reaguje skóra indywidualnie. Istotne jest dokładne czytanie składu dostępnych na rynku kosmetyków.

Jakie zmiany mogą się pojawić?

Skóra wrażliwa to także problemy dermatologiczne. Między innymi trądzik różowaty, który złagodzić można różnymi metodami. Ważne są także kosmetyki łagodzące dostępne w aptekach i nie tylko. Często są to całe zestawy starannie skomponowane. Egzema to kolejna zmiana na cerze wrażliwej. Może występować w dzieciństwie, ale zdarza się także u dorosłych.

W salonie u Kosmetologa

Podstawą jest wywiad z klientem. Pytania o różne objawy dotyczące skóry wrażliwej. Pytać należy również o egzemę, trądzik różowaty, pielęgnację codzienną, przyjmowane leki. Osoby będące klientami powinny umieć dokładnie opowiedzieć o swoich problemach ze skórą. Pomogą w tym pytania, które zada profesjonalny Kosmetolog przygotowany profesjonalnie do zawodu. Obejrzy on twarz, szyję i dekolt pacjenta i zdecyduje, co należy stosować.

Po wizycie

Profesjonalista zaleci pielęgnację domową, która jest niezbędna. W salonach często sprzedawane są kosmetyki o wyższym stężeniu składników niż te dostępne w drogeriach. Warto zainwestować w te preparaty. Pomogą one zadbać o cerę i zmniejszyć problemy ze skórą.

Ja widać, dbanie o skórę wrażliwą nie jest łatwe. Warto poświęcić czas i znaleźć odpowiednie kosmetyki. Gdy będą potrzebne, to nawet leki przepisane przez lekarza. Twarz jest wizytówką i warto zadbać o nią odpowiednio. Na pewno inwestycja się opłaci. Zyskasz ładny wygląd i pewność siebie na co dzień. To wszystko jest istotne dla poczucia własnej wartości w pracy, domu, szkole, a także w życiu towarzyskim.

Leave a Reply

Required fields are marked *