Jak przebiega uzupełnianie włosów w salonie?

18 sie, 2023 0 comments
przedluzanie wlosow
redakcja serwisu redakcja serwisu

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda proces uzupełniania włosów w salonie? Wbrew pozorom, to nie tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam ten temat, opisując poszczególne etapy uzupełniania włosów oraz pokazując, jak można odzyskać piękną i gęstą fryzurę.

Konsultacja z fryzjerem

Każdy proces uzupełniania włosów zaczyna się od wizyty w salonie i konsultacji z doświadczonym fryzjerem. Podczas rozmowy ze specjalistą omawiane są preferencje klienta dotyczące długości, koloru i gęstości włosów. Fryzjer dokładnie ocenia stan skóry głowy oraz rodzaj włosów, aby móc dobrać odpowiednią metodę uzupełnienia. Ważnym elementem jest też ustalenie przyczyny przerzedzenia włosów, gdyż może to być znaczące dla dalszego leczenia.

Wybór metody uzupełnienia włosów

Po przeprowadzonej konsultacji fryzjer przedstawia klientowi dostępne metody uzupełnienia włosów. Istnieje kilka technik, które różnią się między sobą kosztem, efektem końcowym oraz czasem trwania zabiegu. Są to między innymi metoda mikroringów, metoda keratynowa czy metoda taśmowa. Ważne jest, aby dokonać wyboru odpowiedniej metody, która będzie najlepiej odpowiadać potrzebom klienta i zapewni satysfakcjonujący efekt.

Przygotowanie włosów do zabiegu

Przed przystąpieniem do uzupełnienia włosów w salonie , fryzjer wykonuje serię zabiegów przygotowujących. Na początek dokładnie myje włosy klienta, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Następnie suszy je, a potem przystępuje do rozczesywania. Włosy powinny być idealnie rozczesane przed nałożeniem dodatków, ponieważ zapobiega to powstawaniu nieestetycznych i bolesnych splątaniach.

Aplikacja dodatkowych pasm włosów

Gdy włosy klienta są już odpowiednio przygotowane, fryzjer przystępuje do aplikacji pasm uzupełniających. W zależności od wybranej metody może to być np. przyklejanie taśm z dodatkowymi włosami, przytwierdzanie mikroringów czy łączenie pasemek za pomocą specjalnej substancji keratynowej. Dobrze dobrana ilość dodatkowych pasm oraz ich równomierne rozłożenie na głowie sprawią, że efekt końcowy będzie wyglądać naturalnie i estetycznie.

Pielęgnacja włosów po zabiegu

Ostatnim etapem jest odpowiednia pielęgnacja włosów po uzupełnieniu. Fryzjer doradza klientowi, jak dbać o swoją nową fryzurę, jakie kosmetyki stosować oraz jak unikać sytuacji, które mogą prowadzić do uszkodzenia włosów czy przedwczesnego ich wypadania.

Leave a Reply

Required fields are marked *