Jak własnoręcznie ściągnąć hybrydę z paznokci?

10 cze, 2020 0 comments
Usuwanie hybrydy
redakcja serwisu redakcja serwisu

Piękne paznokcie to doskonała ozdoba każdej kobiety. Warto więc o nie dbać i co jakiś czas decydować się na modny lakier w ciekawym kolorze. Coraz większą popularnością cieszą się właśnie lakiery hybrydowe, które są trwalsze i wbrew pozorom całkiem łatwe do zrobienia. Jedyną przeszkodą może być ich późniejsze usuwanie, zwłaszcza, wtedy gdy chce się to zrobić samemu. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób można zrobić to w delikatny, ale skuteczny sposób, wtedy gdy trzeba poradzić sobie samodzielnie.

Jak zdjąć samemu hybrydę?

Wbrew pozorom jest to dość wymagające zadanie. Głównie dlatego, że trzeba zrobić to w pełni profesjonalnie, aby nie zniszczyć sobie paznokci. Wybierając regularnie lakier hybrydowy, warto mieć na uwadze, że może on nieco osłabić płytkę paznokcia. To dlatego należy ściągać go delikatnie, aby jej dodatkowo nie uszkodzić. Aby prawidłowo zdjąć hybrydę i mieć pewność, że nie zniszczy ona paznokcia, przede wszystkim zadbać trzeba o odpowiednią pielęgnację całej płytki oraz o produkt wysokiej jakości. Warto mieć w zanadrzu także odżywkę bogatą w witaminy i minerały, które pozwolą odbudować paznokcie w krótkim czasie. Podstawową zasadą jest to, aby działać na spokojnie, bo im mocniej się postępuje, tym większe ryzyko uszkodzenia delikatnej płytki paznokcia. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się także w akcesoria, takie jak folia aluminiowa oraz aceton. Dodatkowo o tym jak wzmocnić paznokcie po zdjęciu hybrydy przeczytasz TUTAJ.

Jak zdjąć hybrydę, posługując się pilnikiem lub frezarką

Najłatwiej hybrydę usunąć za pomocą specjalnej frezarki, ale i bez niej na spokojnie można sobie poradzić. Wystarczy pilnik i aceton. „Przede wszystkim na początku należy spiłować pilnikiem wierzchnią warstwę lakieru. Zachować trzeba delikatność. Potem na paznokcie nakłada się aceton oraz owija się palce folią aluminiową. Rozpuszczony lakier powinien odejść stosunkowo łatwo przy pomocy specjalnego kopytka. Potem wystarczy już tylko dokładnie wypolerować paznokcie i koniecznie nałożyć na nie aktywną odżywkę.” ~ źródło: https://krolestwopiekna.pl/

Jak poradzić sobie bez acetonu oraz folii aluminiowej?

Warto wiedzieć o tym, że możliwe jest także zdjęcie hybryd bez użycia acetonu ani folii aluminiowej. Aby to zrobić, należy kupić specjalne naklejki, które dostępne są w większości drogerii na dziale z akcesoriami do paznokci. Te naklejki nakleja się na płytkę paznokcia jeszcze przed nałożeniem lakieru i jego utwardzeniem. Dzięki temu później wystarczy delikatnie ją podważyć, aby ściągnąć cały lakier bez trudu. Jest to opcja polecana paniom, które nie chcą osłabiać paznokci acetonem lub zdarza im się ściągać hybrydę w różnych warunkach. Zastosowanie naklejek na pewno rozwiąże każdy problem. Najważniejsze podczas wykonywania tej metody, jest oczywiście odpowiednie dopasowanie naklejki do kształtu płytki. W innym przypadku zadanie będzie utrudnione. Hybrydę można także ścierać przy pomocy specjalnego zestawu pilniczków o różnym stopniu natężenia i tym samym działania.

Leave a Reply

Required fields are marked *