Wybór odpowiedniego laktatora

19 paź, 2020 0 comments
laktator
redakcja redakcja

Przyjście na świat dziecka, to wielkie wydarzenie w rodzinie, wiąże się to z wieloma wyzwaniami, szczególnie dla rodziców, którzy doczekali się pierwszego potomka. Przed przyjściem malucha na świat, przyszli rodzice z pewnością starali się zadbać o przyszłość dziecka, dlatego przez kolejne miesiące się do tego faktu skrupulatnie przygotowywali. Wyprawka dla malucha jest zazwyczaj już przygotowana w dniu jego narodzin.

To, co powinno znaleźć się na liście wyprawki to z pewnością fotelik samochodowy, wózek głęboko-spacerowy, łóżeczko, butelki do karmienia, akcesoria pielęgnacyjne, ubranka. Jednak również mama potrzebuje swoich osobistych akcesoriów do jakich nalżą: poduszka do karmienia piersią, wygodne biustonosze do karmienia, laktatory, odciągacze pokarmu.

Laktatory to niezbędnik w szafce, współczesnej mamy, która ceni czas i wygodę. Jest to skuteczny i niezastąpiony pomocnik w produkcji pokarmu, ale także pomocnik w utrzymaniu pokarmu, kiedy mama już dłużej karmi, a chciałaby dalej karmić swojego maluszka. W dzisiejszych czasach laktatory są bardzo dostępne i to w szerokiej gamie, jednak decyzja, co do wyboru najlepszego nie jest taka łatwa. Jednak najpopularniejszymi laktatorami wśród wielu innych są laktatory Medela.

Medela opiera się na obserwacji, dzięki której laktatory ściśle odwzorowują naturalny proces ssący noworodka. Prowadzi badania, dzięki którym coraz lepiej poznawany jest anatomiczny proces karmienia dziecka i laktacji. Dzięki czemu produkty medela są tak wygodne i skuteczne w użyciu. Oferuje dobór laktatora do potrzeb każdej mamy, żeby karmienie dziecka było przyjemne i zaspokajało w pełni jego potrzeby.

Medela oferuje głównie laktatory elektryczne, są one zdecydowanie bardziej popularne od tych ręcznych. Choć laktatory ręczne są tańsze od elektrycznych są one bardziej ciche, przeznaczone dla matek, które okazyjnie chcą odciągać pokarm. Z kolei laktatory elektryczne są łatwiejsze w użyciu, ponieważ nie trzeba używać siły ręki do odciągania pokarmu, za to odpowiada silnik, znajdujący się w laktatorze.

Laktatory są idealne dla mam, które wróciły do pracy, dzięki używaniu laktatora elektrycznego mogą odciągnąć większą ilość mleka, szczególnie kiedy odciąganie odbywa się z obu piersi jednocześnie, przy pomocy laktatorów podwójnych na przykład Medela Swing Maxi Podwójny Laktator elektryczny. Z kolei polecanym laktatorem dla mam, które dopiero co urodziły dziecko jest Medela Symphony, który odwzorowuje dłuższe i bardziej sporadyczne tempo karmienia noworodka.

Leave a Reply

Required fields are marked *