Domowa opieka medyczna – co wchodzi w jej zakres?

18 lis, 2022 0 comments
opieka medyczna
redakcja serwisu redakcja serwisu

Czasem zdarza się, że pacjent wymaga specjalistycznej opieki, jednak jest na tyle stabilny, że może leżeć w domu. Wówczas z pomocą przychodzi domowa opieka medyczna, dzięki której można monitorować na bieżąco stan zdrowia pacjenta. Jest ona skierowana do obłożnie i przewlekle chorych pacjentów. 

Czym jest opieka domowa?

Domowa opieka medyczna w Zielonej Górze jest skierowana do pacjentów, którzy są przewlekle lub obłożnie chorzy i zamiast przebywać w szpitalu, przebywają w domu. Może nią być objęty pacjent, który nie wymaga leczenia w warunkach stacjonarnych, jednak ze względu na istniejące problemy zdrowotne potrzebuje systematycznej i intensywnej opieki pielęgniarskiej. Chcąc zapewnić chorym jak najlepsze i najbardziej komfortowe warunki, warto zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanych osób z doświadczeniem, które pomogą w opiece nad chorym. Może to być pomoc doraźna, polegająca na zmianie opatrunku lub zrobieniu choremu zastrzyku. Może to być także pomoc długoterminowa, gdy pacjent przewlekle choruje. Jednak musimy pamiętać, że jeśli stan chorego się pogorszy i będzie on wymagał całodobowej opieki, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie go w stacjonarnym ośrodku opieki długoterminowej.

Co obejmuje opieka domowa?

Opieka medyczna w domu to dobra alternatywa dla ośrodków państwowych. Wiele osób niezadowolone z podejścia personelu medycznego w szpitalu, woli by chorzy leczyli się w domu. Dzięki medycznej opiece domowej i profesjonalnym firmom, które ją świadczą, na przykład Lukasmed, można mieć pewność, ze bliski jest w dobrych rękach. Pielęgniarska opieka medyczna w domu obejmuje podstawowe czynności, takie jak zmiana opatrunku, zrobienie zastrzyków, podłączenie kroplówek. Może to też być bardziej specjalistyczna pomoc, taka jak: pobranie krwi, pobieranie próbek do badań czy podłączenie do aparatury tlenowej. Pielęgniarki nie tylko wykonują czynności medyczne, ale mogą również pomóc choremu przy toalecie czy przy jedzeniu.

Leave a Reply

Required fields are marked *